Centrum Konferencyjne w jednym z polskich miast - nietuzinkowa koncepcja architektoniczna

Czy jesteś w stanie zgadnąć, w jakim mieście w Polsce wybudowano centrum konferencyjne, położone w zrewitalizowanej od podstaw dawnej przemysłowej dzielnicy, które zostało zaprojektowane przez światowej sławy holenderskiego architekta?

windy osobowe

Dodajmy jeszcze kilka podpowiedzi. Struktura Centrum została nazwana "Koroną", ponieważ składa się z dużego, całoszklanego równoległościanu o wysokości 49 metrów, z widownią o wysokości 750 miejsc zawieszoną w środku. Większość obiektów Centrum znajduje się w windy gastronomicznepodziemnej części, poniżej Korony. Fasady poprzeczne i podłużne składają się z ciągłych szklanych paneli wykonanych z ukrytych rozpór i poprzeczek ze stali malowanej na biało. Zewnętrzne panele szklane są niezależne od paneli wewnętrznych, a przestrzeń pomiędzy nimi obejmuje korytarze, klatki schodowe i windy osobowe [1], zamontowane w celu połączenia podłóg z drogami wyjściowymi. Dwie windy towarowe [2] umiejscowione na głównych elementach konstrukcyjnych są praktycznie niewidoczne przez efekt całkowitego wtopienia się w tło.

Nietypowa struktura projektu i odważny projekt architekta wprowadziły spore wyzwanie w kwestii samego zagadnienia wyboru wykonawcy, który mógłby świadczyć serwis wind osobowych w tak nietypowo zaprojektowanym obiekcie. Dopiero przeprowadzenie trzeciego postępowania przetargowego wyłoniło partnera, który byłby w zapewnić serwis na odpowiednim poziomie, to jest wdrożyć w ramach rutynowych czynności całą techniczną złożoność obiektu i dźwig osobowyzapewnić niezawodne funkcjonowanie każdego skrzydła obejmującego zarówno windy osobowe jak i windy towarowe tj, Serwis Wind Komodo.

Co ciekawe w środku Centrum znalazła się sala posiedzeń, a także sale gdzie rozlokowano krzesła i stoliki w układy bankietowe mogące jednocześnie w łatwy sposób zostać zamienione na powierzchnie targowe z meblami wypoczynkowymi, barami a nawet parkietami tanecznymi.

Wszystkie sale konferencyjne wyposażone są w wysokiej jakości zintegrowane ekrany i projektory, a także wiele punktów zasilania do laptopów.

Każdy pokój ma także własny panel kontrolny, dzięki któremu można regulować oświetlenie w pomieszczeniu i wykorzystywać zaciemnienia lub zasłony przeciwsłoneczne za jednym naciśnięciem przycisku, bez konieczności wzywania pomocy.

Przypisy:

[1] windy osobowe Komodo http://www.komodo-windy.pl/oferta.html
[2] windy towarowe Komodo http://www.komodo-windy.pl/kontakt.html