Czym się kierować, kupując garderobę?

Garderoba we własnym domu jest najlepszym sposobem na to, by bez problemu utrzymać porządek z ciuchami. Niestety polskie mieszkania pod względem metrażu z całą pewnością nas nie rozpieszczają.

 garderoba - szafa przesuwna

Na urządzenie oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego pod garderobę po prostu brakuje miejsca. Trzeba pogodzić się z tym, że najczęściej role garderoby w naszych domach pełni pojemna szafa.

Garderoby marki Komandor

garderoba na wymiarW małych mieszkaniach warto postawić na garderoby komandor. Duża pojemna szafa zmieści się w sypialni lub przedpokoju. Garderoby tego typu otwierają się w dość wygodny sposób. Drzwi oparte są na specjalnych prowadnicach. Najważniejsze jest jednak to w jaki sposób zostało zaprojektowane wnętrze szafy. W garderobie powinno znaleźć się miejsce nie tylko na wieszaki ale również na szuflady. Te ostatnie będą służyć nam do przechowywania bielizny oraz wielu innych akcesoriów jak na przykład pasków do spodni, butów czy biżuterii. W najbardziej dogodnej sytuacji są Ci, którzy dopiero planują układ pomieszczeń w swoim przyszłym domu. Na garderobę dobrze jest zaplanować zupełnie oddzielne pomieszczenie. Zmieszczą się w nim ciuchy jak również buty. Znajdzie się w nich również miejsce do przechowywania innych przedmiotów- kołder, poduszek itd. Szacuje się, że minimalna powierzchnia garderoby powinna wynosić co najmniej 4 mkw. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie by garderoba posiadała nieco większą powierzchnię.

Interesują Cie ciekawe garderoby projektowane na wymiar? Sprawdź tutaj - Garderoby Komandor Kraków!

Garderoba z drzwiami przesuwnymi

szafa na wymiarNajwygodniejsza jest garderoba z drzwiami przesuwnymi. Dobrze gdy wyposażone są one w lustro. Przed wyjściem będzie można sprawdzić czy wyglądamy dobrze w danym komplecie ubrań. Wnętrze garderoby jest najważniejsze a układ szuflad, półek czy wieszaków powinien być jak najlepiej przemyślany. W przypadku wnętrz o bardzo nietypowym układzie warto postawić na szafy wykonywane na wymiar. To pozwoli jak najlepiej wykorzystać cenną przestrzeń. W dobrze zaplanowanej szafie podstawę stanowi drążek do wieszania ciuchów. Miejsca powinno być tyle by zmieścić wszystkie nasze ubrania. Przydadzą się również półki na, których umieścić można rzadziej zakładane ubrania, ręczniki, koce, prześcieradła.

Oświetlenie szafy wnękowej

Dobrze gdy szafa jest również wyposażona w oświetlenie. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie ubierać się w porannym, zimowym mroku. Rzecz jasna większość kupując zwróci przede wszystkim uwagę na to by garderoby na wymiar pod względem wizualnym były dopasowane jak najlepiej do całego pomieszczenia. To tak naprawdę sprawa drugorzędna. O wiele większe znacznie ma projekt garderoby. Układ półek, drążków, szuflad będzie miał ogromny wpływ na codzienne użytkowanie garderoby. Na drzwiach szafy możemy bowiem zamieścić wyłącznie same lustra. Jest to zresztą doskonały sposób na to by optycznie powiększyć całą przestrzeń sypialni. Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na wykończenia szafy, to w jakim standardzie zostały wykonane prowadnice, uchwyty. Na pewno na dobrej szafie nie ma co oszczędzać. Będzie nam służyć z całą pewnością przez szereg długich lat. Lepiej postawić na sprawdzone marki, cieszące się dobrą opinią.

Źródło:
  1. GARDEROBY http://komandor-krakow.com.pl/garderoby/
  2. SZAFY PRZESUWNE WNĘKOWE http://komandor-krakow.com.pl/szafy-wnekowe-przesuwne/