Przytulne mieszkanie

zabudowa kominkowa

 

Któż nie lubi w zimowy wieczór zasiąść przed ciepłym kominkiem i posłuchać cichego strzelania płonącego drewna. Szczególnie gdy za oknem wieje i pada, wiele osób marzy właśnie o takim przytulnym miejscu we własnym domu. Dlatego też kominek w domu, to coś więcej niż źródło ciepła- to miejsce do wspólnego spędzania czasu i relaksu. Na co warto zwrócić uwagę planując montaż kominka w naszym domu lub mieszkaniu? Miejsce na kominek jest zazwyczaj uzależnione od tego gdzie znajduje się komin, inaczej ma się jednak kwestia gdy dopiero projektujemy dom i możemy podjąć decyzję, gdzie umieścić komin i kominek. 

 

Ozdoba pomieszczenia i całego mieszkania

Ze względów estetycznych największym powodzeniem cieszą zabudowane kominki. Zabudowa kominkowa powinna być stylem dostosowana do reszty pomieszczenia. Często kominek stanowi centralny punkt pokoju i warto sięgnąć po projekt obudowy kominkowej, który będzie przyciągał wzrok. Z kolei miłośnicy nowoczesnego designu prawdopodobnie zdecydują się na obudowę kominka w prostej formie.

Nowoczesne funkcje

Oprócz kwestii estetycznych, obudowa kominka może zawierać płaszcz wodny, który pozwala efektywnie rozprowadzić ciepło po całym mieszkaniu. Wybór kominka zależy od tego jaką funkcję ma spełniać w domu, czy będzie stanowił źródło ciepła, czy tylko ozdobny dodatek. Warto dodać, że dobrej klasy kominek pozwala tanio ogrzać nawet duże powierzchnie i stanowi dobrą alternatywę dla innych sposobów ogrzewania.

Profesjonalny montaż

projekt obudowy kominkowejJak zawsze, gdy w grę wchodzą kwestie bezpieczeństwa, decydując się na kominek wybierzmy profesjonalny montaż obudowy kominkowej. Błędy w montażu mogą być katastrofalne w skutkach i prowadzić do zaczadzenia lub pożaru. Większość firm produkujących kominki oferuje montaż w cenie. Decydując się na kominek w okolicach Szczecina możemy skorzystać z oferty kominków, obudów i wkładów kominkowych z zakładu kamieniarskiego Janik (www.kamieniarstwo-szczecin.com.pl/oferta/obudowy-kominkowe, ul. Balińskiego 7, 70-893 Szczecin, Tel: 503 866 265). Oprócz kominków najwyższej jakości oferują oni profesjonalny montaż kominków. Warto korzystać z usług doświadczonych pracowników firm długo działających na rynku. Mamy wówczas gwarancję wykonania zadania szybko i z dbałością o szczegóły. Profesjonalnej ekipie montaż kominka zajmie tylko kilka godzin i już będziemy mogli cieszyć się działającym kominkiem.

Estetyka i piękno

Powracając do kwestii estetycznych, ciekawym rozwiązaniem są kominki narożne, pozwalające podziwiać płonący ogień z różnych punktów pomieszczenia. Szczególnie w dość modnej obecnie stylistyce skandynawskiej i industrialnej, które są generalnie chłodne i nieprzystępne, kominek świetnie ociepli wnętrze wizualnie i doda przytulności. Warto zaplanować też miejsce z którego będziemy mogli wieczorami cieszyć się kominkiem. Głęboki fotel lub miękka kanapa, najlepiej z poduszkami i ciepłym kocem, zapewnią niezwykle relaksujące wieczory. Albo poranki, zależy co kto lubi. Uzupełniając to jeszcze ciepłą herbatą lub kakao w kubku o oryginalnym wzorze, stworzymy wręcz idealne warunki do przetrwania smutnego jesienno-zimowego sezonu.