To okno nadaje wnętrzu charakter

Biorąc pod uwagę fakt, że to okna nadają charakteru, dopełnienia naszych wnętrz, mieszkań oraz domów, ich dobór powinien mieć ogromne znaczenie. 


sklep z oknami Nowy Targ

Okna PCV


salon z oknami Nowy Targ

Na rynku można wyróżnić wiele rodzai okien. Jedne z najpopularniejszych to: okna pcv (wysokoudarowego polichlorku winylu), które charakteryzują się dużą popularnością ze względu na dobrą cenę. Szerokość profili uzależniona jest od liczby komór między szybami. Produkowane są prawie we wszystkich rozmiarach więc nie jest problemem ich dobór. 

Okna aluminiowe

Kolejnymi popularnymi oknami są okna aluminiowe. One charakteryzują się trwałością i brakiem konserwacji. Posiadają różnobarwną kolorystykę, od jednolitego koloru do imitacji drewna. Te okna można spotkać przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoła czy urzędy. Architekci jednak zaczynają projektować te okna również do prywatnych domów najczęściej w nowym budownictwie. Biorąc fakt zimowych ogrodów tutaj materiał okien to zdecydowanie aluminium. Jest on lekki, łatwy w montażu i odporny na korozję. Dodatkowo można zastosować przekładki termoizolacyjne co zwiększy izolację cieplną. Wygląd oranżerii ,szklarni, czy werandy słonecznej będzie miała wygląd jedynie od naszej wyobraźni. 

montaż okien


Gdyby porównać oba rodzaje okien to te pierwsze są stosowane przede wszystkim w domowych gospodarstwach ze względu na cenę, większą energooszczędnością oaz gwarantują komfort akustyczny. Drugie natomiast są jeszcze wykorzystywane w Budynkach użyteczności publicznej, zimowych ogrodach oraz w domach typu nowoczesnego. Ich główną zaletą jest wykorzystanie w szklanych elewacji. Faktem jest, że są bardziej trwałe i nie wymagają specjalistycznego czyszczenia.

Ostatnim najważniejszym elementem pracy, aby okna pełniły swoją funkcje jak producent podaje, jest montaż okien. Tylko wtedy, kiedy montaż okien będzie wykonany przez profesjonalistę, który obsadzi je profesjonalnie da gwarancję wykorzystania w 100 % funkcjonalności okien. Oprócz ładnego wyglądu, pięknego koloru i kształtu tylko poprawnie zamontowane okna dadzą każdemu wnętrzu odpowiednią ilość światła oraz będą skutecznie energooszczędne. Podsumowując należy dobrać odpowiednie okna do funkcji jaką będą pełniły, oraz ich obsadzenie należy zlecić profesjonaliście.