Wybór grzejników do domu

grzejnik łazienkowy

 

 

Przychodzi taki moment, że postanawiamy zrobić w domu remont przed zbliżającą się mroźną zimą, która w naszym klimacie jest szczególnie ostra i każdy Polak jest tego bardzo świadom. W starych domach musimy więc w końcu wymienić grzejnik łazienkowy, czy ten żeliwny u córki w pokoju, bo znów będzie narzekać, że jest jej strasznie zimno w styczniu, a przecież tego byśmy na pewno nie chcieli. W obecnych czasach dysponujemy wręcz ogromnym wyborem w tej branży, a producenci prześcigają się co rusz w nowych modelach, które mają na celu przyciągać nasz wzrok.

Trudne wybory

Jakiego więc dokonać wyboru: dobry grzejnik dekoracyjny czy drabinkowy do łazienki? Na pewno warto będzie się umówić ze znajomym, lub znajomym znajomego, który zna doskonale branże i wie co w danym momencie jest na topie. Na pewno odradzałbym szukanie tego na własną rękę, jeśli nie mamy o tym za bardzo pojęcia. Możemy bowiem dość szybko przekonać się o tym, że dokonaliśmy złego wyboru. Zdecydowanie warto porozmawiać z jakimś monterem, hydraulikiem czy zaufanym Panem ze sklepu z artykułami i sprzętem do łazienek. Z jednego z tych źródeł powinniśmy dostać dobrą i konkretną odpowiedź w temacie naszego domniemanego zakupu. W zależności od tego jak duży dom masz, lub jak duży masz w planie wybudować, będziesz musiał zrobić odpowiedni kosztorys przed realizacją swoich planów.

Grzejnik ozdobą Twojego wnętrza

Hitem ostatnich lat są grzejniki ozdobne, które kształtem i kolorem są w stanie przypominać różne dziwactwa, które tylko sobie wymarzymy i postanowimy, że znajdą się w naszym salonie, lub łazience. Szczególnie pięknie prezentują się w nowych - dużych domach. Wyobraź sobie salon, wielką białą ścianę z miejscem na ogromny grzejnik drabinkowy, która tam wieszasz i urozmaica Twój salon. Kolorem, czy materiałów z których są zrobione jest multum i tu naprawdę nawet największa maruda znajdzie coś dla siebie, więc nie musisz się obawiać Twojej żony i tego, że jej się coś nie spodoba, nawet ona jest w stanie znaleźć coś dla siebie, z czego będzie zadowolona i będzie przez tydzień chodzić bardzo radosna. Całkiem niedawno u jednego ze znajomych widziałem nawet grzejnik drabinkowy w kształcie wieży Eiffla i muszę powiedzieć, że zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie. Umiejscowiony był w salonie, niedaleko ogromnego kominka i drzwi do łazienki. Jest to ulubione miejsce zabaw dzieci, które szczególnie zimą uwielbiają ciepło i zarazem kochają spędzać czas przy grzejniku - wieży. Również grzejnik łazienkowy nie musi być nudny, może pełnić zarówno funkcję grzewczą, jak i ozdobną w Twojej łazience.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia

grzejniki dekoracyjne Twój dom i Twoje mieszkanie, to ważna rzecz w Twoim życiu, spędzasz tam w końcu mnóstwo czasu i warto było by się przyłożyć do tego, jak wizualnie będzie wyglądał. Grzejnik w kształcie gitary, parawanu, choinki? Nie ma problemu. Zajrzyj na kilka stron internetowych i dobrze poszperaj, a na pewno zaskoczysz mocno siebie, swoją żonę i rodzinę, oraz znajomych, którzy Cię odwiedzą nie raz i wywołasz w nich dużo uśmiechu i zaskoczenia. Bo przecież najbardziej cieszą nas małe rzeczy, a wiele badań udowodniło, że duże znaczenie dla nas i naszego otoczenia ma to, gdzie się znajdujemy i na co musimy patrzeć. Jesteśmy wzrokowcami i na pewno lepiej będziemy się czuć wśród pięknych grzejników ozdobnych, niż ściany pomalowanej na czarno i kominka, który jest bardzo obskurny. Pamiętaj też by dobrać grzejniki do mebli, otoczenia, a nawet tego co widnieje po wyjrzeniu za Twoje okno. Rzeczy martwe lubią współgrać z naturą i z nią sprawnie współpracować. A więc do dzieła i zabieraj się za swój remont, budowę domu i zakup grzejników, udanych wyborów i powodzenia.