5 kluczowych zasad bezpiecznego transportu stolarki okiennej z firmą przeprowadzkową
Przewożenie delikatnych ładunków wymaga zastosowania szczególnych środków ostrożności. W naszym artykule postaramy się przybliżyć zagadnienia, dotyczące transportu jednego z najbardziej narażonych na uszkodzenia typów stolarki budowlanej — okien. Skupimy się przy tym na sposobie prowadzenia konkretnych prac.
Jak zabezpieczyć okna na czas transportu?
Jak możemy przeczytać na stronie mklogistyka.pl, należącej do znanej firmy transportowej z Dolnego Śląska, kluczowym elementem działań, podejmowanych w trakcie przygotowań do przewozu rzeczy delikatnych, jest ich zabezpieczenie. W przypadku transportu okien warto więc zadbać o:
- obłożenie tafli szklanych materiałem o właściwościach amortyzujących (np. folią bąbelkową);
- nałożenie specjalnych osłon na krawędzie.
Dobrym pomysłem będzie też owinięcie okien folią stretch — dzięki niej pozostałe zabezpieczenia zachowają swoją pozycję w trakcie transportu (należy jednak uważać, by nie była ona naciągnięta zbyt mocno — może to spowodować uszkodzenia).
Jak przenosić okna?
Kiedy okno jest już przygotowane do transportu, należy przenieść je do samochodu. Nie jest to — wbrew pozorom — proste: stolarka tego typu jest nie tylko niezwykle delikatna, lecz również ciężka. W ostatnim czasie, w związku z rosnącą popularnością dużych przeszkleń, stało się to istotnym problemem. Na szczęście na rynku dostępny jest sprzęt, który umożliwia łatwe przenoszenie okien — specjalne manipulatory. Jeżeli konieczne jest przemieszczenie dużej ilości stolarki, można posłużyć się bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak niewielkie żurawie.
Jaki samochód do przewozu okien wybrać?
Wybierając pojazd, jakim będzie przewieziona stolarka, również trzeba brać pod uwagę jej ciężar — należy pamiętać, że samochody mają określoną nośność. Przy transporcie na dalsze odległości warto też pomyśleć o pojeździe z zabudowaną przyczepą — jego wynajęcie dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo ładunku.
Jak przewozić okna?
Stolarkę przewozi się zwykle w pozycji pionowej, na specjalnie przystosowanych do tego stojakach. Rozwiązanie to pozwala na jednoczesny transport dużej ilości okien, a przy tym gwarantuje stabilność — konstrukcja ta zapobiega przesuwaniu się ładunku podczas jazdy. Oczywiście okna powinny być też zamocowane za pomocą lin lub pasów transportowych. Jeżeli przewożona jest większa ich ilość, warto ułożyć pomiędzy nimi izolatory (np. kawałki styropianu) - zapewnią one dodatkową amortyzację.
Jak przechowywać okna po ich wyładunku?
Jeżeli okna nie zostaną zainstalowane natychmiast po dotarciu do celu, należy pomyśleć o odpowiednim miejscu ich składowania. Powinno ono zapewniać ochronę:
- przed deszczem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi;
- przed kradzieżą lub uszkodzeniem w wyniku aktów wandalizmu.
Najlepszym rozwiązaniem będzie więc zmagazynowanie okien w zamkniętym pomieszczeniu. Powinny być one przy tym ustawione pionowo i — podobnie jak w czasie transportu — odpowiednio zabezpieczone.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Szkło kuchenne lacobel - czy warto w niego inwestować?
-
Wreszcie na swoim- domki holenderskie
-
Dywan kamienny
-
Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?
-
Biuro projektowe - czy warto skorzystać projektując dom?
Najnowsze wpisy:
-
Ile lat wytrzyma wkład kominkowy?
-
Samodzielny montaż pompy ciepła. Czy to możliwe? + najczęstsze błędy montażowe
-
Systemy ERP dla sieci marketów budowlanych – efektywność na wyciągnięcie ręki
-
5 kluczowych zasad bezpiecznego transportu stolarki okiennej z firmą przeprowadzkową
-
Ile kosztuje obróbka okna w 2024 roku?