Dekoracja okien

Tradycyjne zasłony w oknach już od dawna często pełnią jedynie funkcję dekoracyjną. Taka zmiana była możliwa dzięki szybko rosnącej ofercie rolet i żaluzji. Te rozwiązania dużo lepiej chronią wnętrze przed nadmiarem promieni słonecznych oraz przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Do tego są praktyczne i łatwe w użyciu. Wybór rolet i żaluzji jest bardzo trudny, aby dobrze dopasować je do swoich potrzeb należy odpowiedzieć na kilka pytań. W pierwszej kolejności należy zastanowić się czy będą one zamontowane od wewnętrznej strony okna czy na zewnątrz.

żaluzje kupione w polskierolety

Rolety i żaluzje

Rolety i żaluzje zewnętrzne chronią okna przed kurzem, domowników przed hałasem, ale również utrudniają zbicie szyby w oknie. Dobrą jakością wśród klientów cieszą się rolety i moskitiery Roltex, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Niektóre z nich mają możliwość zamontowania zamykania na klucz, co poprawia bezpieczeństwo domu lub mieszkania. Takie mechanizmy często sterowane są za pomocą bezprzewodowego pilota. Dzięki temu nie ma konieczności wychodzenia z domu by opuścić rolety.

rolety z polskierolety w lublinie

Rolety wewnętrzne jako składnik wystroju

Rolety wewnętrzne to jeszcze bardziej złożony temat, gdyż bezpośrednio wpływają na wystrój pomieszczeń. Rolety materiałowe pozwalają na użycie dowolnego koloru a nawet wzoru, mogą być zakończone gipiurą, bądź falbaną co dodatkowo stanowi o ich indywidualnym charakterze. Umieszczone w kasecie stanowią wygodny w użyciu mechanizm. Dużą konkurencją dla rolet materiałowych jest oferta na rolety dzień i noc, których popularność stale wzrasta. Popularność rośnie dzięki ich wielofunkcyjności. Umożliwiają całkowite zaciemnienie, zaciemnienie w niedużym stopniu, w większym stopniu bądź całkowite zwinięcie w kasetę.

Nowa moda na plisy

Nowe trendy aranżacji wnętrz stawiają coraz to nowe wyzwania producentom rolet i żaluzji stąd w ofercie pojawił się nowy produkt: plisy. Są alternatywą dla typowych rolet ale wyglądem przypominają żaluzje, jednocześnie nie gromadzą na sobie aż tyle kurzu co one. Plisy ponadto można składać od góry jak i od dołu. Efekt jest zdumiewający, gdyż do pomieszczenia wpada dużo światła (przez odsłoniętą przestrzeń u góry okna) ale możliwe jest również blokowanie promieni słonecznych, które przeszkadzają np. spokojnie odpocząć. Żaluzje z montażem w lublinie najlepiej zamówić u producenta, gdyż umożliwia to ograniczenie kosztów a daje gwarancję trwałości i wysokiej jakości produktów. Nie warto ryzykować kupna tanich produktów i godzinami męczyć się z ich instalacją. Takie działanie może narazić na poważne straty.

Rozwiązanie na owady

Ważnym elementem wyposażenia okien są również moskitiery. Od początku wiosny do późnej jesieni wietrzenie pomieszczeń często wiąże się z niechcianymi "gośćmi" w postaci owadów. Montując moskitiery Roltex można pozbyć się problemu raz na zawsze. Roltex oferuje moskitiery montowane na zewnątrz, które zwijają się w kasecie u góry okna. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż instalacja mechanizmu nie wpływa na uszkodzenie ram okiennych. Konserwacja takich rolet jest mało wymagająca. Specjalne zaczepy umożliwiają łatwe założenie moskitier na wiosnę oraz ich demontaż jesienią. Moskitiery wystarczy wtedy wyczyścić i wysuszyć. Tak przygotowane już są gotowe na kolejny sezon.