Skip to main content

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Żyjemy w czasach, kiedy naukowcy biją na alarm o stanie naszego środowiska naturalnego. Coraz większe zanieczyszczenie środowiska prowadzi do jego powolnego niszczenia, zanikania coraz większej liczby gatunków zwierząt, roślin, pogarszania się jakości powietrza, spożywanego przez nas jedzenia, a co za tym idzie - coraz gorszego stanu zdrowia kolejnych pokoleń. Nie wspominając o stopniowym ocieplaniu klimatu i wiążących się z nim konsekwencji dla naszego życia. Dlatego ważne jest, by każdy z nas poczuł się odpowiedzialny za naszą planetę. Ktoś może zadać sobie pytanie - ale właściwie co jeden człowiek może zrobić dla ratowania całej planety? Prawda jest taka, że wystarczy wprowadzić szereg nawyków i rozsądnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy stanu naszego środowiska. Jednym z takich sposobów, działających długoterminowo, jest fotowoltaika.

Jakie są zalety fotowoltaiki?

Czym jest fotowoltaika?

To dziedzina techniki, która zajmuje się przetwarzaniem energii słonecznej na energię elektryczną. Fotowoltaika jako nauka istnieje już od wielu lat, ale dopiero niedawno zaczęła zyskiwać na znaczeniu. Technologie fotowoltaiczne coraz bardziej tanieją, przez co stają się dostępne do coraz większego grona odbiorców. Już zwykli obywatele mogą dostać dotację i elektrownia słoneczna może powstać na dachu ich domu.

Na rynku obecnych jest coraz więcej firm, które wiedzą, czym jest fotowoltaika i zajmują się profesjonalnym montażem paneli fotowoltaicznych w domach zwykłych obywateli, a także w budynkach przestrzeni publicznych i miejsc pracy. Firmy takie jak Fotowoltaika APP Energy z siedzibą pod adresem ul. Willowa 42a, 20-819 Lublin (Tel: 693 345 471) http://appenergy.pl zajmują się obliczaniem zużycia prądu elektrycznego w danym budynku, a następnie na podstawie tych obliczeń dobierają panele oraz ich ilość tak, by wyprodukować odpowiednią ilość mocy.

Elektrownia słoneczna na dachu domu sprawia, że nie trzeba korzystać z prądu wyprodukowanego w elektrowni albo przynajmniej zmniejszyć zużycie tego prądu. Przy odpowiednich rozwiązaniach systemu można nawet wykorzystać prąd wyprodukowany przez panele słoneczne do ogrzewania domu, dzięki czemu można całkowicie przestawić się na czystą energię, wolną od zanieczyszczeń emitowanych do środowiska.

Jakie są korzyści z instalacji paneli fotowoltaicznych?

Zatem można powiedzieć, że istnieje szereg istotnych korzyści z instalacji fotowoltaicznych. Przede wszystkim to nieprzyczynianie się do dalszego niszczenia naszego środowiska. Elektrownia słoneczna na dachu nie prowadzi do emisji żadnych szkodliwych substancji do środowiska, dlatego posiadając takową nie przyczyniamy się do dalszej degradacji przyrody.

Elektrownia słoneczna na dachu to również korzyść finansowa. Co prawda kupno i montaż takiego systemu kosztuje dużo - jednak obecnie można starać się o dofinansowanie na instalację takowego, a poza tym nawet wydając własne pieniądze, po pewnym czasie bez wątpienia się one zwrócą. Własna elektrownia słoneczna na dachu to niezależność od typowych dostawców prądu, dzięki czemu nie płacimy za zużytą przez nas energię elektryczną dostawcy. Na dłuższą metę, z perspektywy lat, taka opcja jest o wiele bardziej opłacalna finansowo niż korzystanie z usług dostawców.

Jak wybrać firmę montującą fotowoltaikę?

Prąd ze słońca - energia przyszłości

Korzyści z fotowoltaiki nie budzą żadnych wątpliwości - energia słoneczna oraz energia z innych źródeł odnawialnych to zdecydowanie nasza przyszłość. Mała elektrownia słoneczna na dachu sprawia, że każdy z nas może świadomie przyczynić się do poprawienia stanu naszego środowiska. Warto szerzyć wiedzę o fotowoltaice i edukować innych czym jest fotowoltaika, by przekonać większą grupę ludzi do przerzucenia się na odnawialne źródła energii i tym samym stworzyć sobie czyste, bezpieczne środowisko.

Fotowoltaika w 2024 roku - jakie są najnowsze trendy?

W 2024 roku fotowoltaika cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Wzrost cen energii elektrycznej oraz większa dostępność technologii sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na instalację paneli słonecznych. Najczęściej wybierane są systemy hybrydowe, łączące fotowoltaikę z magazynowaniem energii w akumulatorach. Dzięki temu użytkownicy mogą maksymalnie wykorzystać wyprodukowaną energię, nawet wtedy, gdy słońce nie świeci.

Popularność zyskują także mikroinstalacje, które idealnie sprawdzają się w domach jednorodzinnych. Oprócz fotowoltaiki Polacy coraz częściej inwestują w pompy ciepła, co pozwala na jeszcze większą niezależność energetyczną i przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2. W 2024 roku zrównoważone źródła energii stają się standardem, a nie luksusem, przyczyniając się do ochrony środowiska i obniżenia rachunków za prąd.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Robert · 2 miesięcy temu
    Fotowoltaika to zdecydowanie inwestycja w przyszłość! Montaż paneli fotowoltaicznych przynosi wiele korzyści. Od oszczędności, po zabezpieczenia na lata. Szczerze polecam wszystkim, którzy nadal wahają się nad ich montażem.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Adam · 1 miesięcy temu
    Dwa lata temu podczas przeprowadzki do nowego domu montowałem panele fotowoltaiczne. Moje rachunki wtedy zmniejszyły się do minimum. W tym roku zdecydowaliśmy z żoną o zakupie pompy ciepła i obydwoje jesteśmy zadowoleni z tej inwestycji. Pompa jest cicha, bezobsługowa, wyglądem przypomina lodówkę, ale co dla nas ważne, oprócz zwrotu kosztów inwestycji, podgrzewa również wodę, co przy dwójce malutkich dzieci i częstych kąpielach jest dla nas bardzo ważne. Przed zakupem pompy przeglądaliśmy stronę i korzyści opisane na stronie https://appenergy.pl/produkty/pompy-ciepla/#korzysci_posiadania_pompy_ciepla i decyzja na tym etapie sama zapadła. Polecam każdemu, kto się jeszcze zastanawia.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Dwa lata temu podczas przeprowadzki do nowego domu montowałem panele fotowoltaiczne. Moje rachunki wtedy zmniejszyły ...
Fotowoltaika to zdecydowanie inwestycja w przyszłość! Montaż paneli fotowoltaicznych przynosi wiele korzyści. Od oszczędności, po ...
Spojrzenie na planowanie przestrzeni z takiego profesjonalnego punktu widzenia wydaje się strasznie ciekawe. Nigdy wcześniej ...
Drewniane meble ogrodowe mają swój niepowtarzalny klimat 😍
Planuje remont kuchni — moja przyjaciółka poleciła mi właśnie szkło lacobel. Cieszę się, że trafiłam ...