Skip to main content

Jak efektywnie wykorzystać małą przestrzeń?

Dodaj komentarz

Zaaranżowanie małej przestrzeni bywa sporym wyzwaniem. Mamy tutaj mniej możliwości niż w przypadku aranżacji dużego wnętrza. Jednakże po dokładnym przemyśleniu tego, jak ma wygląd całość, z pewnością uzyskamy pożądane efekty! Nawet w małych wnętrzach można zachować komfort, styl i elegancję. Sprawdźmy zatem, jak efektywnie wykorzystać takie otoczenie. O czym warto pamiętać? Jak stworzyć przyjazne pomieszczenie?

Architekt wnętrz w Lublinie

1. Jasne kolory to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że ciemne kolory nie powinny znajdować się w małym wnętrzu. W tej sytuacji warto stawiać na jasne odcienie, które optycznie powiększą pomieszczenie. Jeśli nie wiemy, jak zaaranżować wymarzone mieszkanie, postawmy na usługi profesjonalisty. Lublin to miasto, w którym działa architekt wnętrz Katarzyna Sakowska - to specjalista z wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu znacznie łatwiej przebiegnie proces aranżacji małej przestrzeni. Nic dziwnego, że coraz chętniej wybieramy nowoczesne rozwiązania!

2. Oświetlenie i farby

Kolejna kwestia to odpowiednie oświetlenie, które ma za zadanie zaakcentować dane elementy otoczenia i wpłynąć na nasz komfort. Poza tym nie zapominajmy o farbach na ścianach, odbijających światło. Mile widziane są farby dekoracyjne, strukturalne, czy też lateksowe w jasnych kolorach, co pozwala stworzyć przestrzenne struktury na ścianach. Na stronie ka-studio.pl znajdziemy usługi z zakresu projektowania wnętrz, które są nieocenione podczas remontu i wykończenia wnętrza. Stawiając na profesjonalne wsparcie, możemy sprawnie stworzyć przytulne i przestronne otoczenie. 

3. Lustra i fototapety

Co jeszcze nam się przyda w niewielkich pomieszczeniach? Ogromnie ważne są lustra, które tworzą złudzenie optyczne większej przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem są duże lustra wiszące, znajdujące się na ścianach. Z jednej strony dodają głębi wnętrzu, a z drugiej zwiększają optycznie ilość światła. Okazuje się, że podobnie zadziałają fototapety. Jak je wybrać? Postawmy na ulubione motywy, takie jak las, architektura, zwierzęta, góry, morze itp.

Jak efektywnie wykorzystać małą przestrzeń?

4. Meble i podłogi

Niewłaściwie dobrane meble sprawią, że wnętrze będzie wyglądać na mniejsze, niż w rzeczywistości. O czym trzeba pamiętać? Nie warto stawiać na nadmiar mebli typu fotele, stoliczki i krzesełka. Świetnie zaprezentują się jasne i lekkie meble zamiast ciężkich i ciemnych. Ponadto można zabudować wnęki i zrobić pawlacze tam, gdzie jest to możliwe. Wnętrze ulegnie optycznemu wydłużeniu wtedy, gdy ustawimy obok siebie meble o podobnej wysokości. W małym pomieszczeniu godne uwagi są także identyczne podłogi. Wybierzmy ten sam surowiec w całym mieszkaniu i zrezygnujmy z progów między pomieszczeniami. 

Jak widać, istnieje kilka sposobów na to, aby doskonale zadbać o własny komfort w małym otoczeniu. Chętnie stawiamy także na odpowiednie żaluzje i rolety, które nie zabierają wiele miejsca. Kontrast koloru żaluzji lub rolet ze ścianami to najlepsza opcja!

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.