Jaki samochód warto wynająć do przewozu materiałów budowlanych i pracowników?

Dlaczego organizacja transportu w pracy na budowie ma znaczenie? 

Prowadzenie firmy budowlanej wiąże się z obowiązkiem spełnienia wielu formalności oraz zagwarantowania pracownikom pewnych standardów pracy. Jednym z nich jest organizacja transportu z miejsca zbiórki na plac budowy. Wybór właściwego pojazdu ma duże znaczenie, gdyż w raz rozwojem branży, bardzo często miejsce wykonywania robót położone jest w znacznej odległości od siedziby firmy. Atutem posiadania własnego środka transportu jest również usprawnienie pracy i gwarancja, że wszyscy pracownicy dotrą na miejsce punktualnie.

Wynajem, czy zakup busa? Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Zakup środka transportu nie zawsze jest korzystne, szczególnie wtedy, gdy w różnych okresach firma zatrudnia zmienną ilość pracowników lub prowadzi różnego rodzaju projekty. W takiej sytuacji, bardzo korzystną opcją jest wynajęcie busa, który rozwiąże problemy transportowe twoich pracowników w poszczególne miejsca pracy. Jeśli jesteś akurat na etapie poszukiwań wypożyczalni, które oferuje tego rodzaju transport, odwiedź stronę www.kuszewski-busy.pl, z siedzibą wypożyczalni - ul. Asfaltowa 1 we Wrocławiu lub skontaktuj się z nią telefoniecznie pod numerem 518 998 558. Znajdziesz tam pojazdy przystosowane do przewozu osób, ale także do przewozu sprzętu, jeśli zachodzi taka potrzeba. 

Jaki typ samochodu wybrać?

Na rynku jest szeroki wybór pojazdów, które sprawdzą się w roli przewozu pracowników firm budowlanych, do najbardziej popularnych i funkcjonalnych należą:

 

Fiat Ducato lub bliźniacze Citroën Jumper oraz Peugeot Boxer

Początek lat 80 -tych XX wieku była czasem gdy Fiat przy współpracy z Groupe PSA zaprojektowali samochód – van w dwóch wersjach: osobowej oraz dostawczej. Na rynku pojazdy te znane były pod takimi nazwami jak Fiat Ducato, Citroën C25, Peugeot J5. Druga generacja tych pojazdów weszła na rynek w 1993 i wtedy doszło do zmiany nazwy na Peugeot Boxer oraz Citroën Jumper. Trzecia generacja tych samochodów została gruntowanie zmodernizowana w 2014 roku. Są one dostępne w wersjach 9 i 6 miejsc siedziących. Najnowszy Peugeot Boxer dostępny jest również w wersji z silnikiem elektrycznym.

Peugeot Expert - Citroën Jumpy - Toyota ProAce

Wyżej wymienione samochody także powstały we współpracy Fiata z Gropue PSA. Jako pierwszy na rynku w 1995 roku pojawił się van - Peugeot Expert, a jego modelami bliźniaczymi były Fiat Scudo i Citroën Jumpy. Do samochodów drugiej generacji dołączył samochód Toyota ProAce, co było wynikiem współpracy z japońskim producentem. Obecnie w sprzedaży – od 2016, dostępna jest trzecia generacja tych samochodów (w ofercie nie ma już Fiata). W 2019 na rynku pojawił się kolejny bliźniaczy model vana- Opel Vivaro a w wersji osobowej Opel Zafira Life. To, co wyróżnia ten typ samochodów to miejsca siedzące nawet dla 9 osób, jak również bardzo duży bagażnik o pojemności do 2550 litrów.

Renault Trafic – a może Opel Vivaro , czy Fiat Talento?

Często wybieranym modelem jest Renault Trafic, który posiada dość ciekawą historię. Produkcja tego samochodu rozpoczęła się już w 1980 roku. Dopiero dwadzieścia lat później, a dokładnie w 2001 roku została wypuczona na rynek druga generacja tego pojazdu. Nowa generacja pojazdu powstałą w koprodukcji z Nissanem oraz Oplem – tak powstały Opel Vivaro i Nissan Primastar. Najnowszym modelem należącym do tej grupy jest Mitsubishi Express – van ten jest jednak dostępny tylko na rynku nowozelandzkim oraz australijskim

 

Wypożyczalnie dla stałych klientów oferują zazwyczaj atrakcyjne pakiety cenowe, a pojazdy są sprawne technicznie i gwarantują komfortowy przejazd pracownikom – ma to szczególne znaczenie, gdy odbywa się on na dłuższych trasach. W celu sprawdzenia dokładnej oferty i ceny usług wrocławskiej wypożyczalni busów - Kuszewski Busy, odwiedź oficjalną stronę internetową i zobacz cennik, za wynajem busa Reanult Trafic na te dłuższe i krótsze podróże. Niewątpliwą korzyścią płynącą z wypożyczenia pojazdu jest obniżenie kosztów – korzysta się z niego tylko w czasie, gdy się tego potrzebuje, za jego stan techniczny, amortyzację oraz różnego rodzaju opłaty np. ubezpieczenie odpowiada wypożyczalnia.