Magia luster

Aranżacja wnętrz przez lata przechodzi deformację. W chwili obecnej widoczna jest tendencja do wykorzystywania niekonwencjonalnych zastosowań różnych przedmiotów i nadawaniu im nowego charakteru i funkcjonalności. Jednym z takich detali jest lustro. Niegdyś służące tylko w jednym celu - przejrzenia się i oceny swojego wyglądu - aktualnie w architekturze pełniące inne, bardziej zaskakujące funkcje. Lustra zazwyczaj jeszcze kilka lat temu wieszano tylko w łazience i przedpokoju. Dziś powszechne jest stosowanie luster w każdym pomieszczeniu.

lustra na wymiar zakupione w housekrup z krakowa

Różne rodzaje luster

Zastosowanie luster w pomieszczeniu jest wielorakie. Przede wszystkim lustro powiększa optycznie przestrzeń i sztuczkę tą doskonale można wykorzystać. Małe, wąskie pomieszczenia można poprzez wykorzystanie luster optycznie powiększyć, zrównoważyć ich proporcje i wymiary. Osiągnięcie efektu większego pomieszczenia da komfort większej przestrzeni i swobody. Może się tak stać dzięki ofercie firmy z Krakowa, w której ofercie można znaleźć między innymi lustro na wymiar Housekrup wykonane z materiałów o wysokiej jakości. Nie zapominajmy, że lustra moją w sobie tę "moc", że potrafią odbijać obraz. I to właśnie efekt tego odbicia przekłada się na podwojenie widzianego oczami obrazu. Odbicie lustrzane daje jeszcze jeden efekt. Mianowicie światło które również w nim się odbija dodatkowo doświetla pomieszczenia, czyni je bardziej jasnymi i przestrzennymi.

lustro na ścianie z housekrup

Lustro to nie tylko szkło

Wybór gotowych luster jest obecnie ogromny a dodatkowo dla lepszego ich dopasowania można zamówić lustro na wymiar, które idealnie wkomponuje się w wybrane miejsce w domu. Pamiętajmy, że lustro to nie tylko szkło. Atrakcyjna rama lustra to doskonały element dekoracyjny. Wybierając odpowiednią ramę jesteśmy w stanie zachować w pomieszczeniu pożądany styl. Modne jest też zastosowanie luster w pomieszczeniu w połączeniu z praktycznością. Lustro które będzie frontem szafy w przedpokoju bądź elementem drzwi wewnętrznych wypełni tym samym i tak pustą powierzchnię a jednocześnie to samo lustro powiększa optycznie przestrzeń tego przedpokoju.

Wyznacznik stylu i elegancji

W salonie lustra stanowią aktualnie również pewien wyznacznik stylu i elegancji. Czynią salony efektownymi i wytwornymi. A w połączeniu z odpowiednio dobraną i wspomnianą już wcześniej ramą dodadzą wykwintności wnętrzu. Ciekawym zastosowaniem jest także lustro na suficie. Najczęściej posłużyć się można takim rozwiązaniem w sypialni bądź w łazience. Może to być jedna tafla lustra bądź kilka mniejszych płyt. Jaki ma to osiągnąć efekt? Przede wszystkim wspomniany już wcześniej efekt powiększenia przestrzeni, doświetlenia ale także pozwala na lepsze zaakceptowanie siebie. Więc spełnia ono w tych pomieszczeniach funkcję psychologiczną, terapeutyczną. mNajważniejsze w tym całym lustrzanym projektowaniu aby dobrze komponowało się ono z całością mieszkania.