Szkło kuchenne lacobel - czy warto w niego inwestować?
Szkło lacobel montowane jest zazwyczaj nad kuchennymi blatami. Pełni ono funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również ochroną. Jest to element o wysokiej praktyczności, który jednocześnie świetnie się prezentuje. To opcja, która pasuje do niemal każdego wnętrza. Szkło lacobel z łatwością można wkomponować w każdą aranżację. Warto dodać, że występuje ono w wielu wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór powinien być dokładnie przemyślany - zupełnie tak, jak wybór podłóg, czy też kafelek. Szkło lacobel to inwestycja na długie lata.
Lacobel - alternatywa dla płytek
Wiele osób jest już znudzonych tradycyjnymi płytkami ściennymi. Poszukując inspiracji warto wziąć pod uwagę nowoczesne szkło lacobel. Za jego pomocą można skutecznie wyeliminować nudne kafelki. Szkło lacobel występuje w wersji przezroczystej, nieprzezroczystej, zabarwionej, czy też posiadające trwały nadruk graficzny. Sprawdzi się również, jako pokrycie oryginalnej tapety.
Efekt końcowy z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających. Pomieszczenie zyskuje świeżości, a także niepowtarzalnego charakteru. Jest to znakomita ozdoba, która pasuje zarówno do wnętrz klasycznych i minimalistycznych, jak i industrialnych.
Jakie są zalety szkła lacobel w kuchni?
Szkło zastępujące kuchenne kafelki stało się prawdziwym hitem. To obowiązkowy element każdego modnego mieszkania. Każdy może dopasować rodzaj szkła, a także jego wzór do indywidualnych preferencji. W tym temacie nie ma ograniczeń.
Warto również wspomnieć, że dużą zaletą tego rozwiązania jest brak mało estetycznych fug. Dużym plusem jest również to, że zmiana wystroju kuchni będzie o wiele mniej problemowa. Decydując się na szkło pokrywające tapetę, wystarczy jedynie wymienić ją na nową. Szkło pozostaje w nienaruszonym stanie i łatwo przymocować go ponownie do ściany. Zmiana płytek wymaga zaś kosztownego i męczącego remontu.
Jakie szkło lacobel wybrać?
Z całą pewnością w kuchni najlepiej sprawdzi się szkło hartowane. Jest ono ponadprzeciętnie wytrzymałe oraz odporne na warunki otoczenia, czyli m.in. wilgoć oraz wysokie temperatury. Ponadto utrzymanie go w czystości nie stanowi żadnego wyzwania. W kilka minut można odświeżyć powierzchnię szkła przy użyciu ściereczki z mikrofibry. Nie potrzeba nawet stosować specjalistycznych preparatów. Hartowane szkło lacobel nigdy nie rozpadnie się na drobne kawałeczki o ostrych krawędziach, które mogłyby spowodować skaleczenia.
Warto również wziąć pod uwagę szkło bezpieczne, czyli laminowane folią. Jest ono odporne na zmienne temperatury, czy też parę wodną. Dodatkowo w przypadku rozbicia szkła lacobel, kawałki szkła nie rozpadają się, lecz pozostają na folii. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa - takie szkło jest idealne do mieszkania, w którym znajdują się małe dzieci lub zwierzęta.
Jak przebiega montaż szkła lacobel?
Montaż szkła odbywa się najczęściej za pomocą szyn. Dolna szyna przyklejana jest na blacie, natomiast górna mocowana jest do ściany za pomocą klipsów. Tafla szkła wsuwana jest w szyny, jednak należy pamiętać, że nie zawsze taki montaż się sprawdzi. Jest on niemożliwy, jeśli z żadnej strony blatu nie ma wolnej przestrzeni. Jeśli blat znajduje się "od ściany do ściany", to fizycznie niemożliwym jest wsunąć taflę szkła.
Innym sposobem jest montaż szkła za pomocą śrub. Nie są one zbyt widoczne, więc nie psują efektu wizualnego. Istotne jest, aby było to szkło bardzo mocne - hartowane, bezpieczne lub zbrojone. Czasami szkło montowane jest również za pomocą bezbarwnego kleju, jednak raczej odchodzi się od tego pomysłu.
Co warto wiedzieć?
Przed zamocowaniem szkła na ścianę należy pamiętać, o tym, aby miało ono już wycięcia na gniazda elektryczne, czy też kran. Zwykle otwory wycinane są w momencie zamówienia. Ponadto ważne jest również to, aby wszystkie krawędzie tafli były oszlifowane. Dobrze jest, aby najpierw dokonać montażu zabudowy kuchennej, a dopiero później dokonać niezbędnych pomiarów. Jeśli robi się to odwrotnie, to łatwo się pomylić.
Matowa strona szkła powinna znajdować się od strony ściany. Czyszczenie takiej powierzchni nie należy do łatwych, więc nie sprawdziłaby się ona z zewnątrz. Styki szyb można dodatkowo uszczelnić. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed przenikającym brudem lub kurzem. W tym celu można użyć uszczelniacza sylikonowego lub akrylowego.
Czy szkło lacobel to nieodłączny element kuchni w 2024?
W 2024 roku szkło lacobel nadal jest wśród popularnych elementów wykończeniowych kuchni. Jednakże obserwujemy pewne nowe trendy i innowacje, które nadają mu jeszcze większy prestiż. Nowoczesne warianty szkła lacobel nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną i ochronną, ale oferują unikalne rozwiązania, które idealnie wpisują się w panujące trendy aranżacyjne.
W ostatnich latach rozwój technologii produkcji szkła pozwolił na jeszcze większą różnorodność wariantów kolorystycznych i wzorniczych. Oprócz tradycyjnych opcji takich jak przezroczyste czy nieprzezroczyste, popularność zdobywa szkło lacobel z matową powierzchnią, które dodaje kuchni elegancji i nowoczesności. Ponadto coraz częściej wykorzystuje się ten rodzaj szkła w wersji interaktywnej, umożliwiając wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak wbudowane ekrany czy systemy sterowania oświetleniem.
lub dodaj komentarz jako gość
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).· 6 miesięcy temuPlanuje remont kuchni — moja przyjaciółka poleciła mi właśnie szkło lacobel. Cieszę się, że trafiłam na ten artykuł, ponieważ przekonał mnie, że będzie to trafny wybór! Myślę, że szkło będzie służyć mi przez lata.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Szkło kuchenne lacobel - czy warto w niego inwestować?
-
Wreszcie na swoim- domki holenderskie
-
Dywan kamienny
-
Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?
-
Biuro projektowe - czy warto skorzystać projektując dom?
Najnowsze wpisy:
-
Ile lat wytrzyma wkład kominkowy?
-
Samodzielny montaż pompy ciepła. Czy to możliwe? + najczęstsze błędy montażowe
-
Systemy ERP dla sieci marketów budowlanych – efektywność na wyciągnięcie ręki
-
5 kluczowych zasad bezpiecznego transportu stolarki okiennej z firmą przeprowadzkową
-
Ile kosztuje obróbka okna w 2024 roku?