Skip to main content

Jak wykorzystać marmur w aranżacji wnętrz?

2 koment.

Wykończenie naszego domu lub mieszkania decyduje w dużej mierze o tym jak finalnie odbierany będzie cały wystrój. Dobre zaaranżowanie wnętrza potrafi zdziałać cuda i decyduje o tym jak będziemy się czuć wewnątrz. Bardzo ciekawym i popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach stał się marmur, który dobrze sprawdza się jak element wykończeniowy wnętrza. Dodatkowo jest od dostępny na rynku w wielu różnych kolorach, dlatego nie ma większego problemu ze wpasowaniem go w resztę wnętrza. W tym artykule bliżej przeanalizujemy, jak można wykorzystać marmur w aranżacji wnętrz.

blaty kamienne wrocław

Co trzeba wiedzieć o marmurze

Marmur jest kamieniem naturalnym, który ludzkość wykorzystuje już od setek, jak nie tysięcy lat. Z jego udziałem powstało wiele sławnych budowli, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej osób chce mieć go w swoim wnętrzu. Marmur występuje w wielu różnych odmianach, co sprawia, że na rynku dostępne są różne warianty kolorystyczne. Dodatkowo marmur jest materiałem, który bardzo dobrze wkomponowuje się w nowoczesny styl aranżacji. Szczególnie warto jednak pamiętać, że wybierając marmur jako element dekoracyjny, warto korzystać z usług profesjonalnych form, takich jak Kominki Lexus Andrzej Słoninka. Jej oferta dostępna jest na stronie: sloninka.pl oraz pod numerem telefonu: 607 671 150. 

Jak wykorzystać marmur do aranżacji wnętrz?

Marmur to materiał, który dobrze znosi różne eksperymenty stylistyczne, dlatego można go spotkać praktycznie wszędzie, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Możemy go spotkać w różnych stylach, a w szczególności dobrze pasuje do stylu nowoczesnego, klasycznego oraz norweskiego. Jednym z najpopularniejszych zastosowań marmuru są posadzki. Posadzka wykonana z tego materiału prezentuje się wprost niesamowicie, dlatego każdy, komu zależy na elegancji, powinien rozważyć właśnie taki zabieg. Szczególnie dobrze taka posadzka będzie się również komponować z parapetami, które zostaną wykonane z marmuru. Takie rozwiązanie jest bardzo polecane, ponieważ marmurowe parapety są bardzo wytrzymałe i odporne, a do tego ładnie wyglądają.

Marmur dobrze sprawdza się również jako materiał na blaty kuchenne. Wszystko to za sprawą wysokiej odporności na ściernie, dlatego przez długi czas będzie prezentował się elegancko w naszej kuchni. Szeroka oferta blatów kuchennych wykonanych z kamienia dostępna jest na stronie: https://sloninka.pl/blaty-kuchenne, gdzie znajdziesz również przykładowe realizacje blatów wykonanych przez wspomnianą wcześniej firmę - Kominki Lexus. Warto również rozważyć marmur jako materiał na wykonanie obudowy kominka. Kamień naturalny jest odporny na wysokie temperatury, a dodatkowo ładnie przyozdobi centralny punkt salonu, jakim jest kominek.

Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem są okładziny wykonane z marmuru. Marmurowa okładzina w łazience prezentuje się wprost niesamowicie, dlatego warto rozważyć to rozwiązanie. Szczególnie polecany na okładziny ścienne jest marmur carrara, czyli włoskiego pochodzenia odmiana marmuru, która wyróżnia się niesamowitym kolorem i wzornictwem. Należy do najszlachetniejszych odmian marmuru, dlatego świetnie sprawdzi się przy aranżacji wnętrza.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Amelia · 1 lat temu
    Osobiście jestem fanką wykorzystania kamienia w domu. Sama posiadam kamienne schody i nowoczesny kamienny kominek. Teraz rozglądam się za blatem kuchennym, ale nadal nie zdecydowałam się na żaden konkretny model. Może faktycznie warto rozważyć użycie marmuru carrara — trzeba przyznać, że ten kamień wygląda naprawdę pięknie! 
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Rozalia · 5 miesięcy temu
    Rozważam właśnie wybór kominka i cenne okazały się wskazówki dotyczące umiejscowienia i bezpieczeństwa. Kamień jako materiał to chyba strzał w dziesiątkę. Dzięki za pomoc w tym niełatwym wyborze!