Skip to main content

Jak znaleźć dobrą firmę remontową?

Dodaj komentarz

W obecnych czasach szukamy ekipy nie tylko znającej się na fachu, profesjonalnej ale także nie za drogiej. Gdzie ich szukać? Na jakich portalach? Kierować się opinią znajomych czy użytkowników Internetu?

najlepsza firma

Czym kierować się przy wyborze ekipy?

Bardzo trudno jest znaleźć profesjonalistów, zwłaszcza w krótkim czasie. Zazwyczaj dzieje się tak, że wszystkie polecane ekipy są zarezerwowane przynajmniej rok do przodu. A te, które są dostępne „od ręki” mają niepochlebne opinie. Planując budowę czy remont najlepiej „zaklepać” termin odpowiednio wcześniej u rzetelnych wykonawców. Można posłużyć się opiniami na forach internetowych, wśród znajomych. Najlepiej jednak dotrzeć do klientów danej firmy i zapytać o opinie u źródła. 

Gdzie szukać rzetelnej firmy?

Najprostsza sprawa to przy zasięganiu opinii prosić już o bezpośredni kontakt. Można już na wstępie stworzyć sobie katalog firm i zasięgając kolejnych recenzji tworzyć swoją opinię. Szerokie pole do popisu daje oczywiście Internet, a szczególnie portale czy strony, gdzie ekipy i zleceniodawcy wystawiają ogłoszenia. Takie strony to np:

  • Oferteo - internetowy marketplace umożliwiające łatwe porównanie ofert. 
  • Olx - witryna umożliwiająca przeglądanie ogłoszeń lokalnych. 
  • Strona ofertyfirm.info.pl - rzetelna baza firm, skupiająca najlepsze oferty z różnych branż. 

Metoda ta da nam 100% szansę na znalezienie odpowiedniej ekipy remontowej.

oferty firm

Jak poznać, że wybrana ekipa remontowa jest dobra? 

Najłatwiej ocenić rzetelność firmy podczas rozmowy. Należy dokładnie wypytać przedstawiciela ekipy, jakie są umiejętności, sprawność, ile czasu zajmie remont i czy zazwyczaj wszystko odbywało się bez problemu. Jeśli podczas rozmowy najdą nas pewne wątpliwości, można poprosić o zdjęcia dotychczasowych prac, referencje od byłych klientów czy nawet prośbę o odwiedzenie miejsca, gdzie ostatnio wykonywali swoją pracę (nie zawsze jest to jednak możliwe).

Dodatkowo profesjonalne firmy powinny charakteryzować się pewnymi cechami. Pokazują one, że warto zaufać przedstawicielowi firmy oraz jego pracownikom przy wpuszczaniu ich do swojego domu czy mieszkania. Takie cechy to przede wszystkim:

  • kosztorys i to taki bardzo szczegółowy (dokładne opisanie prac, np. ułożenie paneli, cekolowanie ścian, a nie remont salonu),
  • wystawianie faktur (pokazuje, że ekipa podchodzi poważnie do swojej pracy, nie unika podatków),
  • zatrudnianie pracowników i płacenie im na czas (stali pracownicy),
  • podpisywanie umowy (zabezpieczenie dla dwóch stron).

Znalezienie dobrej ekipy, która da efekt, o jakim marzymy, wymaga przede wszystkim czasu. Zasięgnięcie opini, przeglądanie mediów społecznościowych, kontakt z innymi klientami. Decyzja nie może byc podjęta pochopnie, tylko dlatego, że kogoś goni czas. Wybranie ekipy z przypadku może skończyć się przykrymi konsekwencjami, nawet takimi ciągnącymi się latami. Warto to przemyśleć.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.