Okna drewniane vs okna plastikowe

Właśnie stoisz przed wyborem nowych okien do domu, mieszkania albo jeszcze innego lokalu i wciąż nie potrafisz się zdecydować, z czego warto by je wykonać? Prawdopodobnie wahasz się między dwoma najpopularniejszymi materiałami - drewnem i plastikiem. Początkowo mogło ci się wydawać, że okna drewniane muszą sprawdzać się lepiej, ale gdy uzyskałeś różne rady przed zakupem okien i przeczytałeś liczne artykuły na temat okien plastikowych, wybór przestał być aż tak oczywisty. Sam już nie jesteś pewien, czy miałeś rację. A jednak tak właśnie było. Okna drewniane w większości przypadków okazują się znacznie lepsze od tych plastikowych. Oto kilka najważniejszych powodów, dla któryś powinieneś sięgnąć właśnie po nie.

Okno zakupione w sklepie OP Invest w Bochni

Gdzie kupić okna?

Zastanawiając się pomiędzy oknami plastikowymi a drewnianymi warto wybrac się do sklepu, który oferuje oba te produkty, tak jak sklep oknabochnia.pl OP Invest, który mieści się w Bochni na ulicy Brzeskiej 47A. Porównując na żywo oba rodzaje okien łatwiej będzie nam podjąć decyzję. Przed wizytą w sklepie można również skontaktować się ze sklepem pod numerem 723 600 100 i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania.

Trwałość

Po pierwsze - drewno jest znacznie solidniejsze od plastiku. O tym zapewne nawet nie trzeba ci mówić. To logiczne, że spośród wszystkich materiałów drewno uchodzi za jeden z tych najtwardszych, najsolidniejszych i zarazem najbardziej wytrzymałych, dzięki czemu staje się wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, a w tym odporne przede wszystkim na ewentualne odkształcenia. Przez długi czas utrzymuje pierwotnie nadaną mu formę. Nie będzie się zmieniać wskutek działania wysokich czy niskich temperatur, ani żadnych innych czynników atmosferycznych. Nawet po latach utrzyma nadany mu wygląd, jeżeli oczywiście sam będziesz je pielęgnować, czyli konserwować i czyścić. Bo pamiętaj, że nawet o okna trzeba dbać. Właściwa pielęgnacja oraz regularna konserwacja pozwolą ci zapewnić im idealny wygląd i świetną funkcjonalność na bardzo długie lata.

Sklep OP invest w Bochni

Ekologia

Drewniane okna do domu są też znacznie bardziej ekologiczne niżeli te plastikowe. Wbrew pozorom ten aspekt dla wielu osób również będzie mieć spore znaczenie. To właśnie zużycie plastiku powinniśmy teraz jak najmocniej ograniczać, gdyż to ten materiał totalnie zaśmieca całe nasze środowisko, ponieważ nie może być w nim rozkładany, przez co coraz wyraźniej doprowadza do przedwczesnego wymierania różnych gatunków zwierząt i roślin. Koniec końców może nawet przyspieszyć wymarcie całej ziemi. A na pewno nie chciałbyś przykładać do tego ręki. Okna drewniane to lepsza alternatywa dla plastiku, ponieważ produkuje się je z surowców naturalnych. Jak najbardziej powinniśmy zastępować materiałami naturalnymi wszelkie sztuczne tworzywa.

Co jest najważniejsze przy kupnie okien?

Na pewno wszystkie te kwestie, o których powiedzieliśmy sobie przed chwilą. Pomoże nam również wizyta w sklepie, którego adres znajdziesz tutaj - specjaliści pracujący w tej branży moga przybliżyć nam tajniki okien drewnianych i plastikowych. W przypadku okien wykonanych z jakościowego drewna istnieje też możliwość naprawienia ich uszkodzonych ram, podczas gdy nie da się tego zrobić z oknami plastikowymi. Okien plastikowych nie powinno się też odmalowywać. Z kolei w przypadku okien drewnianych zmiany koloru są jak najbardziej dozwolone.