Czyste biuro - czyste pieniądze?

Z pewnością nie raz obiła Ci się o uszy zasada czystego biurka. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, skąd wziął się tak duży nacisk na uporządkowane miejsce pracy, że aż doczekał się swojej zasady? Naukowcy badający efektywność pracy, na podstawie wieloletnich badań i obserwacji odkryli, że pracownicy są bardziej wydajni, gdy ich biurko jest uporządkowane. Jak to się dzieje? Mózg człowieka zasadniczo nie jest w stanie przez dłuższy czas skupiać się na wielu różnych bodźcach, zwłaszcza, gdy są one nieprzyjemne, a przecież nikt nie lubi brudu i bałaganu.

firma sprzątająca w Katowicach

Sprzątanie biur - kluczem do sukcesu

Regularne i dokładne sprzątanie biur jest zatem warunkiem dobrej pracy osób zatrudnionych, a co za tym idzie rozwoju i generowania zysków przez całą firmę. Powyższe odkrycie nakazuje wysnuć wniosek, że wybór firmy sprzątającej do Twojego biura jest poważną decyzją, wymagającą dokładnego przemyślenia. W końcu, dobrze sprzątnięte miejsce pracy oznacza więcej pieniędzy zarobionych przez twoją firmę. Pamiętaj o tym! Jakie zatem powinny być kryteria wyboru usług sprzątających?


Po pierwsze - profesjonalizm i rzetelność 


Zakład pracy chronionejPoszukując zleceniobiorcy, zdecyduj się na świadczącego je profesjonalnie czyli w ramach prowadzonej firmy, o ugruntowanej pozycji na rynku i posiadającego pozytywne opinie zleceniodawców, przykładowo: firma sprzątająca w Katowicach. Dowiedz się na jakim sprzęcie pracują osoby sprzątające, jakich używają środków chemicznych. Pamiętaj, że oszczędzając na zlecaniu usług sprzątania, narażasz się na podwójny wydatek lub inne negatywne skutki, może bowiem zdarzyć się tak, że ktoś będzie musiał poprawiać po nieuczciwym zleceniobiorcy albo znikną z biura jakieś przedmioty, na przykład należące do Twoich podwładnych. Nic tak nie psuje atmosfery w biurze, jak niezadowoleni pracownicy, którzy muszą wykonywać swoje obowiązki w brudzie i bałaganie albo co gorsza, zaburzono im poczucie bezpieczeństwa w ten sposób, że stracili jakąś swoją rzecz. Z pewnością nie świadczy to najlepiej o pracodawcy, że nie zapewnia przyjaznych, higienicznych warunków pracy. 


Po drugie - zakład pracy chronionej 


Zakład pracy chronionej ma same plusy. Podstawowym jest oczywiście wymiar czysto ludzki - korzystając z usług takiej firmy, wspierasz rozwój osób niepełnosprawnych, biorąc udział w zapobieganiu ich wykluczeniu społecznemu. Drugim zasadniczym aspektem jest podnoszenie atmosfery empatii i akceptacji dla inności w Twojej firmie. Mówiąc wprost, to szef nadaje charakter firmie, więc daj przykład swoim pracownikom. 


Po trzecie - długotrwała relacja


Dokonując wyboru właściwego zakładu, zadbaj o to by możliwe było korzystanie z ich usług przez dłuższy czas. Osoby sprzątające będą pojawiać się w Twojej firmie być może każdego dnia. Warto by były to osoby znane pracownikom, aby mogli oni czuć się bezpiecznie zostając po godzinach w biurze. 
Jak widzisz, wybór firmy sprzątającej jest bardzo ważnym zagadnieniem dla rozwoju twojego przedsiębiorstwa. Ten artykuł miał za zadanie pomóc ci zorientować się w podstawowych kryteriach, sprawiając, że wybór będzie prostszy.