Pomoc prawna związana z prawem budowlanym

Prawo budowlane czy też ogólnie rzecz biorąc przepisy budowlane to kwestie, które niezmiennie pozostają w kręgu zainteresowań wielu osób. Dlaczego? To oczywiste, ponieważ non stop ktoś potrzebuje wiedzy z tego obszaru. Nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, że prawo to niezwykle szeroki obszar i w związku z tym przeciętnemu zjadaczowi chleba trudno się odnaleźć w gąszczu przepisów i paragrafów. Ale na szczęście każdy radca prawny czy adwokat przyjdzie z pomocą, kiedy zachodzi taka potrzeba. Prawników w naszej rzeczywistości jest pod dostatkiem i w zasadzie nie ma problemów z tym, żeby skorzystać z fachowej pomocy w tym zakresie. Warto w tym miejscu zauważyć, że radca prawny w myśl obowiązujących przepisów może podejmować się de facto wszystkich spraw, wyłączając jedynie sprawy karne. Te pozostają w zakresie działania li tylko adwokatów. Takie rozwiązanie z całą pewnością wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich osób, które korzystają z usług prawników.

Pani adwokat pracująca w kancelarii prawnej w Zamościu

Dlaczego powinniśmy skorzystać z pomocy prawnej?

No dobrze, ale wróćmy do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a wszak mieliśmy się w nim skoncentrować na prawie budowlanym i przepisach, które w tym obszarze funkcjonują. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jeśli ktoś rzeczywiście potrzebuje fachowej pomocy prawnej, niezależnie od tego, czy chodzi o prawo budowlane 1, czy inne, musi zwrócić się do prawnika. Co prawda można samemu próbować zgłębiać tajniki kolejnych paragrafów, ale nie ma gwarancji, że nasze trudy przyniosą pożądane efekty. Co jak co, ale prawo to nader trudna dziedzina, która ma jeszcze to do siebie, że przepisy budowlane czy inne można interpretować różnie. Ileż razy jest tak, że sami prawnicy różnie widzą tę samą kwestię. No cóż, tak to już jest i nie ma co nawet na ten temat dyskutować. Na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu. Może nie byłoby jeszcze tak źle, gdyby przepisy nie zmieniały się tak szybko. Ale życie jest tak dynamiczne, że nawet szybko zmieniające się prawo często nie nadąża za tym, co dzieje się w naszej rzeczywistości.

Pomoc prawna udzielana w kancelarii prawnej Michała Wierzchowskiego

Radca prawny - gdzie szukać specjalisty?

Na koniec wyjaśnijmy jeszcze kto może być zainteresowany przepisami prawa budowlanego. Otóż, można rzec, że są to zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje. Chodzi tu przede wszystkim o sytuacje, kiedy ktoś realizuje jakąś inwestycję budowlaną, a pojawiają się wątpliwości związane z jej lokalizacją czy rozwiązaniami architektonicznymi. W takiej sytuacji należy zgłosić się po pomoc do radcy prawnego. Gdzie go szukać? Oczywiście w internecie. Możemy wybierać spośród wielu firm lokalnych, a także tych z większych miast. Przykładowo w województwie lubelskim po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz takich jak:"prawnik, adwokat, pomoc prawna, usługi prawne" możemy trafić między innymi na ofertę: "Kancelaria Radcy Prawnego Michał Wierzchowski, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 22-400 Zamość; Tel. +48 601 509 750" oraz sprawdzić opinie na jej temat, a także zakres usług oferowanych przez tę kancelarię. Należy jednak pamiętać, że przykładowo w centrum miasta nie można zbudować domu z bali. Na taką fanaberię nie zezwalają żadne przepisy budowlane i nawet najbardziej doświadczony radca prawny nie pomoże nam przeforsować tego pomysłu.


Prawo budowlane 1 - Najważniejsza polska ustawa dot. prawa budowlanego