Tynki maszynowe

tynki maszynoweDziś przy budowie domów czy osiedli bloków mieszkalnych liczy się szybkość. Dlatego też ważne jest, by każdy etap takiej budowy skrócić do niezbędnego minimum. Za chwilę sprawdzimy, jak można wykonywać wykończenia wnętrz w taki sposób, by nie zajęło to dłużej, niż jest to absolutnie konieczne. Tak więc gdy stan surowy budynku jest już gotowy, trzeba zająć się tym, co jest w środku. Pierwsza rzecz to nakładanie tynków na ściany.

Jest bardzo ważnym by robić to dokładnie, ponieważ inaczej powierzchnia będzie albo krzywa, albo tynk będzie wręcz odpadał od ścian. W dzisiejszym świecie bardzo popularne jest wykonywanie tego w taki sposób, by nakładać tynki metodą maszynową. Chodzi tutaj o wykorzystanie natrysku, który formuje na powierzchni ścian jednolitą powierzchnię, dzięki czemu nie trzeba tego później szlifować ani docierać papierem ściernym. Czas na budowie się dzisiaj bardzo mocno liczy, bo w końcu szybkość przygotowywania inwestycji to pieniądze, każdy dzień pracy wykonawców to dodatkowe opłaty i tak dalej.tynki maszynowe Szczecin

Zalety tynków maszynowych

Nanoszenie tynków za pomocą nowatorskiej metody jest bardzo łatwe i szybkie. Wszystko polega na zastosowaniu specjalnej maszyny, dzięki której możliwe jest szybkie tynkowanie murów. Trzeba pamiętać, że do jej obsługi konieczne jest wykorzystanie sprężarki powietrza. Działa to na tej zasadzie, że sprężone powietrze jest wydmuchiwane przez specjalną dyszę, zaciągając przy okazji drobinki tynku z pistoletu tynkarskiego. Wszystko działa podobnie jak przy okazji pistoletu do malowania czy lakierowania. Tynki maszynowe cementowo wapienne są dzisiaj bardzo powszechnie stosowane i dlatego też możemy tu mówić, że wykorzystanie tych metod pozwoliło na szybkie budowanie nowych osiedli bloków deweloperskich, co bez tego nie byłoby możliwe. Co tu dużo mówić, trzeba iść z postępem i dostosowywać się do otaczającej rzeczywistości. Kiedyś tynkowanie było długim i żmudnym procesem, który nie zawsze udawało się dobrze zrobić i potem mieliśmy długie godziny szlifowania i docierania, by powierzchnia była gładka i równa.

Profesjonalizm wykonywanych tynków maszynowo

Oczywiście nie znaczy to, że tynki maszynowe można wykonywać tylko profesjonalnie, podczas budowy wielkich osiedli wielorodzinnych. Możemy też wykorzystać tą nową metodę do tego, by o wiele szybciej zbudować nasz własny dom. Wystarczy tylko wypożyczyć lub zakupić odpowiedni sprzęt i już. Często też ekipy budowlane, które zajmują się budową nowych domów dla prywatnych inwestorów, wykorzystują właśnie tynki metodą maszynową do tego, by ukończyć inwestycję najszybciej, jak to tylko możliwe. Nie da się ukryć, że jest to bardzo mądra metoda i mimo, że kosztuje nieco więcej, to jednak ostatecznie bardzo się opłaca. W końcu trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma co już zdawać się na stare możliwości tynkowania ręcznego, bo to do niczego na dłuższą metę nie prowadzi. Na ścianach pozostają tylko bruzdy i wgłębienia, które później trzeba szlifować i docierać. To jednak nikogo już dzisiaj nie interesuje, bo każdy chce żeby praca była wykonana szybko i dokładnie.